Żywy pokarm

Naturalny pokarm - aby stworzyć rybom naturalne środowisko

 

    Takie hasło możemy znaleźć na głównej stronie IchthyoTrophic - producenta żywych pokarmów dla naszych zwierząt.

 

    Dlaczego powinniśmy podawać taki pokarm? Najlepiej przedstawia to cytat:

 

”Wiele schorzeń występujących u ryb powstaje nie tylko w wyniku braku witamin, względnie odżywiania sztucznymi pokarmami, ale także na skutek braku ruchu, spowodowanego łatwym i wygodnym dostępem do karmy oraz bardzo częstym przekarmianiem (co porównać można z tuczeniem, stosowanym w hodowli bydła czy świń). Tylko charakteryzujący się ruchliwością pokarm żywy sprawia, że konieczna przy polowaniu aktywność ruchowa ryb znacznie wzrasta i - co nie jest bez znaczenia - poprawia samopoczucie ryb.”
(dr Helmut Dittmars, DATZ 1/96, s. 29).

 

    Firma IT - IchthyoTrophic wyspecjalizowała się w hodowli, poławianiu   i przetwórstwie żywych pokarmów po to, by spopularyzować ten, najkorzystniejszy dla utrzymania dobrej kondycji ryb, sposób karmienia.

 

Pokarm można nabyć u Trzmieli.

Lasonóg (Mysis spec.)

 

Krewetki morskie hodowane  są w wodzie o 12% zawartości soli po to, by przed  skarmianiem mogły przeżyć parę dni w wodzie słodkiej. Są one ulubionym pokarmem  koników morskich, a także ryb niektórych gatunków pochodzących bezpośrednio z  odłowów w naturze. Dla ryb potrafiących uporać się z mierzącym do 40 mm smacznym kąskiem są one  nie lada przysmakiem. W zamian za ten wysokowartościowy pokarm ryby  ”odwdzięczają” się hodowcy dobrym zdrowiem i chęcią do rozrodu.

Solowiec (Artemia franciscana)

 

Profesjonalna hodowla ryb akwariowych na całym świecie byłaby nie do pomyślenia bez larw solowców  uzyskiwanych w inkubatorach. Dorosłe, głęboko zamrożone, osobniki dostarczane są do sklepów w dużych ilościach i znajdują szczególne zastosowanie w akwarystyce morskiej.

Wrotka morska (Brachionus plicatilis)


Wrotki morskie nadają się  na pokarm początkowy dla większości ryb słodkowodnych oraz większych larw  innych, niższych zwierząt morskich

Wodzień (Chaoborus flavicans)Wodzienie, nazywane też  szklarkami, a należące do rodzaju Chaoborus stanowią najwartościowszy pokarm  dla ryb akwariowych, zalecany zarówno przez hodowców, jak i doświadczonych  miłośników ryb. W naszej ofercie posiadamy wyłącznie larwy gatunku Chaoborus  flavicans, charakteryzujące się małymi rozmiarami, a występujące i odławiane  głównie w czystych i głębokich jeziorach. Larwy te to mali drapieżcy  odżywiający się drobnymi zwierzętami planktonowymi. Zawierają duże ilości  protein i nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Opisy: www.ichthyotrophic.pl

Powrót do strony głównej poradnika - tutaj