MITOJA - dla Malucha :)

     Jeżeli Twoje dziecko lub kogoś ze znajomych bardzo żywo reaguje na widok akwarium, możesz sprawić mu niespodziankę. Ten malutki zbiornik ucieszy każdego urwisa (dorosłych również) :)

Film wymaga zainstalowania aplikacji Flashplayer.

     Wykonany z akrylu z profilowaną giętą szybą prezentuje się naprawdę wspaniale. W skład wyposażenia wchodzi doskonale wpasowany panel tylni, do którego woda przelewa się przez grzebień. Po przejściu przez materiały filtracyjne woda wypompowywana jest przez dyszę umieszczoną na tylnej ścianie. Dysza możliwia ustawienie odpowiedniego kierunku wylotu.

Film wymaga zainstalowania aplikacji Flashplayer.

     Na krawędzi zbiornika umieszczono lampkę LED o mocy 2W!. Emituje ona białe światło o podwyższonej temperaturze barwowej, dedykowana jest głównie do morskich akwariów. Niebieskie diody dostarczają koralowcom światła aktynicznego i powodują ich fluorescencję. Tylko 2W a światła jest całkiem sporo!

     Do takiego zbiornika wkładamy ładny kawałek żywej skały i nieco żywego piasku na dno. Po jakimś czasie możemy wprowadzić kilka malutkich koralowców, parę krewetek i jakąś rybkę. Niby niewiele a jak cieszy :)

     Jeżeli boimy się, że utrzymanie warunków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania zbiornika morskiego może być trudne - a trzeba pamiętać, że im mniej wody tym łatwiej zaburzyć jej parametry - możemy zaaranżować wnętrze "sztucznym" życiem. Może brzmi to dla doświadczonych akwarystów dość dziwnie - ale jeżeli chcemy mieć spokój to czemu nie :) Nasza sztuczna skała i koralowce stworzy środowisko, w którym możemy trzymać krewetki czy jakąś ulubioną małą rybkę.

 

To stokroć lepsze warunki niż kupowana na prezent

"złota rybka" w szklanej kuli!     Na rynku dostępna jest spora ilość sztucznych korali. Trzeba uważać, żeby nie kupić takich, które zaszkodzą ewentualnym żywym zwierzakom w zbiorniku. Takie sztuczne koralowce możecie również kupić u Trzmieli - producent Living Colors. Korale wykonane z żywicy, są bezpieczne dla ryb, roślin i bezkręgowców. Nie musimy martwić się o to, czy np. u małej siostrzenicy wszystko rozwija się w zbiorniku jak powinno. Jeżeli jesteśmy tam raz na jakiś czas uczymy brzdąca dolewać odparowaną wodę i dokarmiać zwierzaki. Sami przychodzimy podmienić wodę i jeżeli jest taka konieczność - "umyć" korale - dosłownie :)

     Bardziej doświadczeni akwaryści nie będą mieli problemów aby utrzymać odpowiednie parametry wody nawet w tak małym zbiorniku. Może to być dla nich frajda mieć coś tak nano u siebie na biurku w pracy :)

 

Przyjdźcie zobaczyć jak wygląda to małe cacko!

Zapraszamy do Trzmiela!