Jak założyć małą rafę

Krok 1

 

Znajdź odpowiednie kawałki skały. Postaraj się, aby po ich ułożeniu nie zablokować sobie dostępu do czyszczenia (zastosowany przez nas czyścik musi mieć miejsce między skałą a szkłem). Na dno możesz wsypać żywy piasek i ułożyć kompozycję

Krok 2

 

Rozprowadź żywy piasek po dnie zbiornika i ustaw kompozycję ze skały. Akwarium najlepiej zalać wodą "żywą" - czyli pochodzącą z działającego już zbiornika. Jeżeli macie znajomych ze zbiornikami morskimi to nie powinno być z tym problemów - woda może być z podmian jakie co jakiś czas wykonują. Później do podmian używaj przygotowanej już samemu wody (jak ją przygotować przeczytasz tutaj).

Krok 3

 

Ustaw oświetlenie na timerze. Wlej bakterie i zastosuj preparaty potrzebne na start. Przeczytaj co będzie potrzebne - tutaj.

Krok 4

 

Wprowadź delikatnie pierwsze zwierzęta - proponujemy miękkie, łatwe w utrzymaniu koralowce. Pamiętaj, że korale "pompują się" i otwierają polipy. Znajdź dla nich takie miejsce, aby nie miały dostępu do ścian bocznych zbiornika.

Krok 5

 

Podłącz filtr zewnętrzny. Poczekaj, aż woda wykrystalizuje się. W tym momencie można wprowadzić do zbiornika małe zwierzęta i skorupiaki.

 

POWODZENIA

Powrót do strony głównej poradnika - tutaj