Zestawy startowe

MARINE STARTER KIT

 

Zestaw startowy do akwariów z obsadą głównie rybią.

 

Zawiera produkty w opakowaniach 118ml:

Essential Elements Preparat KENT Marine Essential Elements uzupełnia zawartość pierwiastków śladowych, które są wykorzystywane przez ryby i bezkręgowce oraz usuwane z akwarium przez działający odpieniacz, ozonator oraz filtrację z zastosowaniem węgla aktywowanego. Przeznaczony jest do stosowania zarówno w akwariach rafowych jak i z wyłącznie rybną obsadą. Znakomicie poprawia kondycję ryb oraz ich wybarwienie. Nie zawiera szkodliwych metali ciężkich, fosforanów, azotanów oraz krzemianów. Nie powoduje wzrostu niepożądanych glonów.

Ammonia Detox KENT Marine Ammonia Detox to specjalnie opracowany produkt pozwalający na usunięcie amoniaku i jonów amonowych zarówno z wody wodociągowej jak  i znajdującej się w akwarium. Jest bezpieczny nawet  w przypadku przedawkowania. Ammonia Detox jest bezpieczny dla twardych i miękkich korali, ukwiałów  i innych organizmów zarówno morskich jak i słodkowodnych (także dla roślin). Zaleca się stosowanie go przy przygotowywaniu wody w czasie zakładania akwarium oraz przy częściowych jej podmianach i uzupełnianiu braków spowodowanych parowaniem. Produkt nadaje się do zbiorników słodkowodnych i morskich, nanoraf oraz paludariów. Przy przerybionym zbiorniku preparat wiąże szkodliwe związki, dając bakteriom czas na namnożenie się w zbiornikach z narybkiem, w których nie można stosować systemów filtracyjnych, skutecznie wiąże szkodliwe azotyny.
Pro-buffer DKh

Pro Buffer dKH with Coralline Accelerator podnosi twardość węglanową i poprawia właściwości buforujące, stabilizując odczyn wody w akwarium morskim. Stosowany razem z produktami firmy KENT zawierającymi wapń, przyspiesza wzrost glonów wapiennych. Butelka o pojemności 118 ml  wystarczy na 1800 litrów wody.

REEF STARTER KIT

 

Zestaw startowy do akwariów typu rafowego. 

 

Zawiera produkty w opakowaniach 118ml:

Iodine KENT Marine Super Iodine Supplement dostarcza łatwo przyswajalnego jodu mieszkańcom każdego akwarium morskiego. Choć pierwiastek ten znajduje się we wszystkich mieszankach soli wytwarzanych dla potrzeb akwarystyki morskiej, jest bardzo szybko zużywany, bądź usuwany ze zbiornika za sprawą odpieniacza, systemu filtracyjnego oraz ozonatora. Super Iodine Supplement stanowi źródło jodu niezbędnego do prawidłowego wzrostu bezkręgowców i glonów. Dzięki stabilnej formie znajdujące się w preparacie związki tego pierwiastka nie stanowią zagrożenia dla pożądanych bakterii zasiedlających filtr. Wysoka jakość produktu została powszechnie doceniona przez hobbystów

Stront & Molybdenum KENT Strontium & Molybdenium Supplement jest źródłem łatwo przyswajalnego strontu, wspomagającego wzrost glonów wapiennych oraz prawidłowy rozwój ślimaków, rurówek i małży. Dodatek magnezu ma uzupełniać niedobór tego pierwiastka w niektórych dostępnych na rynku mieszankach soli morskiej. Potas i molibden wpływają korzystnie na symbiotyczne glony znajdujące się w komórkach koralowców i innych organizmów bezkręgowych. Regularne użycie preparatu sprawia, że polipy koralowców pełniej się otwierają. Preparat nie zawiera fosforanów i azotanów. Jest także wolny od glukonianów, kwasu wersenowego (EDTA) oraz innych substancji organicznych obciążających system filtracyjny. Przed dodaniem preparatu zalecane jest zastosowanie KENT Kalkwasser Mix lub Concentrated Liquid Calcium.

Liquid Calcium Skoncentrowany Liquid Calcium dostarcza wapnia dla bujnego wzrostu purpurowych, różowych i zielonych wapiennych alg, ślimaków, twardych rurówek robaków i małży. Korale bardziej się otworzą i lepiej będą trzymać się swych szkieletów, przy regularnym użyciu. Nie zawiera fosforanów i azotanów! Nie zawiera glukonatów. Skoncentrowany Liquid Calcium dostarczy potrzebnego wapnia dla twojej rafy.