Wapno

KALKWASSER MIX

 

KALKWASSER MIX dostarcza wapnia do bujnego wzrostu purpurowych, różowych  i zielonych wapiennych alg, ślimaków, twardych rur rurówek i małży.  Koralowce bardziej się otworzą  i będą lepiej przymocowane do ich  szkieletów , przy regularnym użyciu Kalkwasser Mix. Nie zawiera  fosforanów i azotanów oraz  glukonatów. Ten produkt jest oryginalną  europejską metodą dodawania wapnia do akwarium rafowego, która nigdy nie  została zastąpiona i jest jak dotąd najlepszą! Wyniki w długim terminie  są tak znaczące, że nie da ich żaden inny suplement!  Wymaga nieco  więcej nakładów pracy, ale dzięki swoim zaletom jest rzeczywiście wart  zachodu! Kalkwasser MIX może być używany z Kent Marin Liquid Calcium lub  TURBO.CALCIUM dla jak najlepszych wyników. Dodawanie strontu przy  użyciu Kent Marin Stront & Molibden Suplement lub TURBO.STRONT jest  również konieczne.     

 

Sposób użycia: Dla najlepszych wyników utrzymuj wartość KH od 8  do 10 dKH z Superbuffer-dKH lub Marin Akwarium pH.Buffer. Dodaj od 1/8  do 2 łyżeczek do herbaty proszku na 3,9l świeżej wody z filtra OR dla  wykonania roztworu . Pozwól odstać się roztworowi przez kilka godzin .  Wykonaj roztwór aby starczyło nie dłużej niż na tydzień . Biały osad  może się tworzyć na dnie pojemnika. Ponad tym roztwór jest przejrzystą  wapienną wodą, która powinna być dodawana do akwarium POWOLI . Nie  powoduje znaczącego podnosze-nia pH kiedy roztwór jest dodawany powoli,  ale mierz pH regularnie 

 

Zawartość:  wodorotlenek wapnia                            

 

Środki ostrożności: Zawiera Wodorotlenek Wapnia,  materiał kaustyczny. W przypadku kontaktu z oczami lub skórą przemyj  wodą przez 15 minut. Połknięty, popij 2 szklankami wody lub soku  owocowego. Zasięgnij PORADY MEDYCZNEJ! Trzymaj z dala z ZASIĘGU DZIECI!  Nie dla ludzkiej konsumpcji.   

 

Produkt dostępny w opakowaniach: 450g, 1800g

LIQUID CALCIUM

 

Skoncentrowany Liquid Calcium dostarcza wapnia dla bujnego wzrostu  purpurowych, różowych i zielonych wapiennych alg, ślimaków, twardych rur  robaków i małży. Korale bardziej się otworzą i lepiej będą trzymać się  swych szkieletów, przy regularnym użyciu. Nie zawiera fosforanów i  azotanów! Nie zawiera glukonatów. Skoncentrowany Liquid Calcium  dostarczy potrzebnego wapnia dla twojej rafy, ale dla najlepszych  wyników używaj Kent Kalkwasser Mix w pierwszym rzędzie, następnie podnoś  poziom wapnia tym produktem. Dodawanie strontu przy użyciu Kent Marin  Strontium & Molibdenum Suplement jest absolutnie konieczne.  Dodawanie Coral.Vite, i Essential Elements jest również bardzo istotne  dla kondycji koralowców.    

 

Zawartość: Dejonizowana woda, chlorek wapnia.

Sposób użycia: każdego dnia  dodawaj 1/4 do 1 łyżeczki do herbaty (1/4 do 1 nakrętki  lub 1.25 do 5  ml) na 50 galonów (190 l) pojemności zbiornika, w zależności od ilości  zwierząt w akwarium. W zależności od ilości zwierząt i regularności  podmian wody ilość wapnia może być zmienna, dlatego też testowanie  poziomu wapnia jest zalecane. Dodawaj taką ilość produktu, aby osiągnąć  poziom wapnia 400 mg/l. Dla najlepszych wyników utrzymuj KH od 8 do 10  dKH z Superbuffer-dKH lub Marine Aquarium pH.Buffer.                            

 

Środki ostrożności: TRZYMAJ poza ZASIĘGIEM DZIECI! Produkt nie do spożycia.         

                  

Produkt dostępny w opakowaniach: 250ml, 500ml, 2L

TECH.CB

 

KENT Każda z części Tech.CB (A i B) jest jonowo zbilansowaną połową,  systemu kontroli zawartości wapnia i twardości węglanowej dla wszystkich  morskich akwariów. Użyty system równocześnie, w równych częściach  podnosi poziomy wapnia i twardości węglanowej w akwarium, nie zawiera  fosforanów i azotanów! Zawierający ponad 56,000 ppm kationów wapnia,  przeważająco w formie węglanu wapnia, Tech.CB będzie produkował jony w  kompozycji naturalnej wody morskiej! Każdego 16 oz. Tech.CB starczy na  1,900 galonów lub 7,200 litrów. Uzyskamy lepsze wyniki (np. szybsze  tempo wzrostu) z tym produktem, większe niż przy używaniu samej  Kalkwasser, z wieloma zwierzętami. Myślimy że stałe, codzienne dodawanie  jonów węglanowych z jonami wapnia daje lepsze wyniki niż dodawanie  tylko buforu wapnia tygodniowo.    

 

Sposób użycia: Dodaj 10 ml na 40 galonów (152l) pojemności  akwarium części A i taką samą ilość części B każdego dnia, wlewając w  duży strumień wody z pompy, aż żądany poziom wapnia i zasadowości  zostaną  osiągnięte. Dodawaj rano aby zapobiec skokowi PH. (Nakrętka na  butelkę 16 oz.  równa się 5 ml, Nasadka na 64 oz. i galon równa się 10  ml). Nigdy nie mieszaj części A i części B razem, dodawaj do akwarium  oddzielnie. Może być widoczne przejściowe zmętnienie wody, ale powinno  to  szybko minąć. Jeśli właściwy poziom wapnia jest osiągnięty a  twardość węglanowa jest niska,  zmniejsz wówczas ilość dodawanej części A  o 50% i podwój ilość dodawanej część B, aż do oczekiwanej wartości.  Jeśli twardość węglanowa jest wysoka, zmniejsz ilość części B itd. 

 

Uwagi do użycia:  pH 8.0 do 8.3 i twardość węglanowa  2.9 do 4.0 meq/L (8 do 11 dKH) są zalecane. Poziom wapnia powinien być  utrzymywany między 400 i 450 ppm. Sprawdź poziom wapnia i twardości  węglanowej i osiągnij zaleconą dawkę w twoim systemie! Nie przekraczaj  1/2 ml na 4l na 12 godzin. Jeśli  używasz Kalkwasser równocześnie z tym  produktem, używaj pół zalecanej dawki Kent Tech.CB. Jeśli masz kłopot z  utrzymaniem poziomu wapnia lub buforu, sprawdź czy sól, której używasz  ma po rozpuszczeniu właściwy poziom magnezu. Aby oszczędzić pieniądze,  niektórzy producenci popularnych nowych soli mieszają je tylko z połową  niezbędnej ilości magnezu, w rezultacie osiągając niską rozpuszczalność  wapnia i niskie buforowanie!  Jeśli poziom magnezu jest niski, używaj  Kent Tech.M Magnesium.
Zalecane są regularne  podmiany wody. Tech CB uzupełnia sole tracone  w odpieniaczu.  Produkt ten może powodować stopniowe wzrastanie  zasolenia w akwariach gdzie dodawanie go przekroczy straty w  odpieniaczu. Mierz regularnie zasolenie  i zastępuj  wodę z akwarium  świeżą wodą, jeśli jest taka konieczność. Kent Marine Essential Elements  i Koral Vite powinny być używane równocześnie z Tech CB, aby uzupełnić  minerały tracone w odpieniaczu i filtracji oraz przyswojone przez  koralowce i inne bezkręgowce. Akwaria z twardymi koralowcami  wymagają  dodatkowego strontu , który jest w Koral Vite. Używaj też Stront &  Molibden Suplement lub Turbo Stront w tych akwariach. Tech I  nasz  produkt, który się ostatnio ukazał jest suplementem jodu . Zauważysz  przyrost wielkości, wzrost i ogólne zdrowie miękkich korali z jego  użyciem. 
Żywe korale żądają silnego oświetlenia, właściwego widma i nieskazitelnie czystych systemów.    

 

Produkt dostępny w opakowaniach: 500ml, 2L, 3,8L

TURBO CALCIUM

 

Turbo Calcium dostarcza łatwo przyswajalnego wapnia, który zapewnia  bujny wzrost pożądanych glonów wapiennych, mięczaków (małże, ślimaki) i  rurówek. Regularnie używany wpływa korzystnie na kondycję koralowców,  pełniej otwierających swe polipy i budujących silniejsze szkielety.  Preparat nie zawiera fosforanów, azotanów, kwasu wersenowego (EDTA),  glukonianów oraz związków organicznych obciążających system filtracyjny.  Ze względu na swoją postać (proszek) stanowi unikatowy produkt na  rynku. Choć jego stosowanie całkowicie pokrywa zapotrzebowanie na wapń  organizmów znajdujących się w akwarium, najlepsze wyniki uzyskuje się  podając najpierw KENT Kalkwasser Mix, a dopiero później podwyższając  poziom wapnia za pomocą Turbo Calcium. Niezbędne jest stosowanie  Strontium & Molybdenium Supplement lub Turbo Strontium w celu  uzupełnienia poziomu strontu i innych pierwiastków śladowych. Korzystnie  wpływa także podawanie preparatów takich, jak Essential Elements i  Coral Vite.     

 

Sposób użycia: Na początek: codziennie 1/8 łyżeczki od herbaty na  każde 190 litrów pojemności zbiornika w przypadku niezbyt licznej  obsady lub 1/4 łyżeczki gdy obsada jest liczna. Stosując Turbo Calcium  należy bezwzględnie kontrolować poziom wapnia w zbiorniku za pomocą  testów akwarystycznych wysokiej jakości. Stężenie tego pierwiastka  powinno wynosić około 400mg/l i do takiej wartości należy dążyć,  odpowiednio dobierając dawkę preparatu. Wyższy poziom wapnia może  doprowadzić do gwałtownego wytrącenia się go w postaci osadu, co grozi  uszkodzeniem urządzeń mechanicznych w zbiorniku. Zaleca się  systematyczne sprawdzanie i czyszczenie wirników pomp, szczególnie jeśli  ilość obecnego w wodzie wapnia przekracza 400mh/l. Twardość węglanowa  powinna być utrzymywana na poziomie 8 - 10 dKH. W przypadku jej  obniżenia stosować KENT Superbuffer-dKH lub Marine Aquarium pH-Buffer.  

 

Środki ostrożności: Produkt zawiera bezwodny chlorek  wapnia w postaci proszku. Powinien być stosowany wyłącznie przez  doświadczonych akwarystów, którym zależy na szybkim podniesieniu poziomu  wapnia w zbiorniku. Mniej wytrawny hobbystom poleca się używanie KENT  Marine Concentrated Liquid Calcium lub Kalkwasser Mix. ZETKNIĘCIU Z WODĄ  TOWARZYSZY GWAŁTOWNE WYDZIELANIE CIEPŁA! NALEŻY ZAWSZE UŻYWAĆ RĘKAWIC  OCHRONNYCH! PREPARAT MIESZAĆ Z WODĄ W ODDDZIELNYM NACZYNIU. MOŻNA GO TEŻ  WSPYPAĆ DO SUMPA LUB KOMORY FILTRACYJNEJ, GDZIE NIE BĘDZIE ZAGRAŻAŁ  MIESZKAŃCOM AKWARIUM. PRODUKT SILNIE HIGROSKOPIJNY! PRZECHOWYWAĆ W  SZCZELNIE ZAMKNIĘTYM NACZYNIU! 

 

Kontrola poziomu wapnia: Badanie poziomu wapnia w  akwariach morskich pociąga za sobą wiele problemów. Zwykłe testy  akwarystyczne często nie obejmują zakresu wartości prawidłowych dla  zbiornika słonowodnego. Na wynik pomiaru mogą mieć także wpływ jony  innych pierwiastków znajdujących się w wodzie. W przypadku uzyskania  nieprawidłowych odczytów zaleca się przygotowanie nowej próbki,  rozcieńczenie jej wodą destylowaną lub z filtra R-O w stosunku 1/1 i  ponowne wykonanie testu, a następnie pomnożenie uzyskanego wyniku przez  2. Przez zakupieniem zestawu do badania poziomu wapnia warto  skonsultować się ze sprzedawcą w celu dobrania produktu najlepiej  odpowiadającego potrzebom akwarysty. 

 

Zawartość: Bezwodny chlorek wapnia.   

 

Uwaga: Chronić przed dziećmi! Reakcja z wodą  ma charakter egzotermiczny, towarzyszy jej gwałtowne wydzielanie  ciepła! Zaleca się używanie ochronnych rękawic! Produkt nie przeznaczony  do spożycia przez ludzi!   

 

Produkt dostępny w opakowaniach: 400g, 800g, 3,8kg