Boyd Enterprises

CHEMI PURE I CHEMI PURE ELITE

 

Chemi  Pure może być używany we wszystkich typach zbiorników jako filtr  pochłaniający substancje chemiczne oraz generator jonów i wymieniacz  jonowy, umożliwiający utrzymanie stabilnego odczynu. Znakomicie sprawdza  się w akwariach z afrykańskimi pielęgnicami i dyskowcami. W normalnych  warunkach utrzymuje swoje właściwości przeciętnie przez pół roku. Jedna  torebka wystarczy na zbiornik o pojemności 150 litrów, dwie – od 150 do  380 litrów. W akwariach o większej pojemności stosuje się dodatkowo  jedną torebkę na każde kolejne 100 litrów. Dostępne są także opakowania z  połową standardowej zawartości, przeznaczone do zbiorników o objętości  do 90 litrów. Skład Chemi Pure Elite został wzbogacony o tlenek żelaza,  pomagający usuwać zanieczyszczenia i fosforany, co znacznie poprawia  warunki życia ryb i koralowców.

Dzięki Chemi Pure  koralowce miękkie, glony wapienne i zielone (z rodzaju Caulerpa),  gorgonie i piórówki oraz ryby wszystkich gatunków intensywnie się  rozwijają, bez konieczności częstych podmian wody, bez względu na to,  czy stosowana jest woda morska, czy drogie mieszanki soli. Nie jest to  wyłącznie obietnica, ale fakt potwierdzony przez tysiące użytkowników  preparatu. Znany jest przypadek, gdy ryby rozmnażały się w akwarium, w  którym przez 5 lat stosowano Chemi Pure nie zmieniając wody. Produkt nie  usuwa pierwiastków śladowych, a jest jedynie substancją filtrującą,  pomagającą w zachowaniu naturalnej równowagi jonowej, z przewagą  korzystnych jonów ujemnych. Chemi Pure pakowany jest w poliestrowe  woreczki, szczelnie zamknięte w plastikowych pojemnikach. Jedno  opakowanie wystarcza na zbiornik o pojemności około 150 litrów. Produkt  zachowuje swoje właściwości przez około 4 – 6 miesięcy, bez konieczności  regeneracji lub płukania. Sprawia to, że jest tańszy od wkładów  węglowych lub krążków filtracyjnych.

Czy Chemi Pure usuwa pierwiastki śladowe?
Preparat  zawiera pewną ilość węgla aktywowanego i dlatego wychwytuje niektóre  elementy, ale w żadnym wypadku nie dzieje się to w stopniu, który byłby  zauważalny i miał wpływ na kondycję zbiornika.

Czy Chemi Pure podwyższa odczyn wody?
Chemi  Pure wpływa korzystnie na chemizm wody, wykazując działanie buforujące.  Normalizuje odczyn i pomaga utrzymać go na stałym poziomie.

Czy mogę rozciąć torebkę i samodzielnie dobrać ilość produktu, by pasowała do filtra?

W  żadnym wypadku nie należy otwierać torebki, ponieważ znajdujące się w  niej składniki nie tworzą jednorodnej mieszaniny. Jeśli wysypie się jej  część, produkt może nie spełniać swoich funkcji.

Gdzie należy umieścić torebkę z Chemi Pure?
W  dowolnym miejscu o silnym przepływie wody. W przypadku filtra  kubełkowego pod torebką i nad nią należy położyć niewielką ilość waty  filtracyjnej.

Korzyści ze stosowania Chemi Pure

 • Trzy lub nawet czterokrotne wydłuża czas życia ryb, zarówno słodkowodnych jak i morskich,
 • Usuwa zanieczyszczenia – stwarza bezpieczne środowisko życia dla organizmów wodnych,
 • Eliminuje przykre zapachy,
 • Można go stosować w zbiornikach z naturalną oraz sztucznie uzyskiwaną wodą morską.
 • Neutralizuje szkodliwe substancje i pierwiastki chemiczne (fenole, miedź),
 • Przyspiesza aklimatyzację organizmów morskich, przyspiesza rozpoczęcie pobierania przez nie pokarmu,
 • Poprawia ogólną kondycję ryb (zapewnia szybkość reakcji na bodźce zbliżoną do obserwowanej u zwierząt wolnożyjących),
 • Można go stosować w akwarystyce morskiej i słodkowodnej.
 • Niezwykle korzystnie wpływa na dyskowce i afrykańskie pielęgnice.
 • Pozwala zrezygnować z podmian wody – przynajmniej przez 5 lat (tyle trwał test), a może i dłużej,
 • Pomaga uzyskać krystalicznie przejrzystą wody,
 • Pozwala zrezygnować z czyszczenia zbiornika,
 • Utrzymuje stały odczyn w bezpiecznym zakresie,
 • Eliminuje zjawisko szoku osmotycznego (w 90 procentach),
 • Niweluje zjawisko antagonizmu jonowego,
 • Jest  wydajny i ekonomiczny, wystarczy na 6 do 8 miesięcy, co eliminuje  konieczność regularnych podmian wody i obniża koszty utrzymania  zbiornika.

Kiedy ryby (słodkowodne lub morskie) i bezkręgowce  zostają odłowione z naturalnego środowiska i umieszczone w akwarium,  wysoka jakość wody jest najważniejszym czynnikiem decydującym o ich  kondycji i długości życia. Dlatego tak ważny jest odpowiedni, działający  w sposób zintegrowany system filtracyjny obejmujący filtrację  mechaniczną, biologiczną i chemiczną. Niestety, wielu akwarystów często  zwraca większą uwagę na przejrzystość wody, niż jej rzeczywistą jakość.  Oczywiście, ma to duże znaczenie z estetycznego punktu widzenia,  umożliwia także światłu docieranie do dna zbiornika, przezroczystość  wody nie świadczy jednak o jej jakości. Urządzenia do mikrofiltracji,  ziemia okrzemkowa, filtracja chemiczna, sedymentacyjna, sterylizacja  ultrafioletem czy ozonowanie bywają stosowane w nieprzemyślany sposób,  bez uprzedniego sprawdzenia, czy rzeczywiście jest to konieczne dla  dobrego samopoczucia mieszkańców zbiornika. W wielu przypadkach  nieuzasadnione korzystanie z tych, często skomplikowanych metod i  urządzeń, niweluje korzyści odnoszone ze stosowania innych sposobów.  Oczywiście uzyskamy krystalicznie przejrzystą wodę, ale nie znaczy to,  że będzie ona zdrowa dla naszych podopiecznych. Wręcz przeciwnie – może  okazać się śmiertelną trucizną.

CHEMICLEAN

 

 • Usuwa chorobotwórcze  sinice (cyjanobakterie) z żywych koralowców;
 • Natlenia,  usuwa osady i zanieczyszczenia organiczne;
 • Oczyszcza  wodę w akwarium, nadając jej kryształową przejrzystość. Zapewnia równowagę  enzymatyczną.

Bezpieczny dla akwariów rafowych,  wszystkich bezkręgowców, pożądanych makro alg, bakterii nitrifkujących i ryb.

 

Sposób  użycia:  Jedna, załączona miarka na 38l. wody. Po 48 godzinach powtórzyć jeśli zajdzie  taka potrzeba. Należy po każdym użyciu  podmienić 20% wody ( po 48  godzinach). Aby utrzymać akwarium w czystości można  powtarzać kurację  co miesiąc. Zawartość wystarcza na 1140l.

Podczas kuracji należy  wyłączyć odpieniacz,  lampę UV i/lub ozonator, usunąć, jeśli jest  stosowany węgiel aktywowany lub  preparat Chemi-Pure do 24 godzin po  kuracji. Podczas kuracji zalecane jest  wzmożone natlenianie nawet  dodatkowym napowietrzaczem.

Nie zawiera fosforanów, odczynników  glonobójczych czy erytromycyny. Unikać dłuższego kontaktu ze skórą.