AQUARIUM SYSTEMS

 

 

THE REEF EVOLUTION RANGE


Nowe spojrzenie na opiekę nad akwarium!

     AQUARIUM SYSTEMS - to marka promująca nową linię produktów do akwarystyki morskiej. Poza znanymi już preparatami tej firmy dostępnymi w naszym sklepie jak sól Instant Ocean i Reef Crystals dostępne są również suplementy. Prezentowana poniżej linia stanowi pełny zakres suplementów niezbędnuch do utrzymania naszych zbiorników w znakomitej kondycji.

 

     Każdy z produktów zostal zaprojektowany z tą samą myślą przewodnią - maksymalnie uprościć opiekę nad akwarium morskim tak, aby stała się hobby dostępnym dla każdego. Z produktami AQUARIUM SYSTEMS utrzymanie akwariów rafowych i pielęgnacja tropikalnych ekosystemów jest niezwykle prosta! Zobaczysz na własne oczy jakie korzyści przynosi twoim zwierzętom każdy z produktów tej linii.

 

    Dzięki zastosowaniu unikalnego systemu identyfikacji w łatwy sposób możemy zrozumieć i określić działanie każdego z produktów w naszym akwarium:

 

Zakres 1 - kondycja biotopu, środowiska w którym żyją nasze ryby

 

Zakres 2 - kondycja zwierząt, poprawa wzrostów, ułatwianie wchłaniania substancji odżywczych

 

Zakres 3 - biotop i hodowla, wzmocnienie i utrzymywanie parametrów w zbiorniku na satysfakcjonującym poziomie

 

BIO-DEGRADER

Z1 - kondycja biotopu

Jest to idealny produkt "na start" dla nowo zakładanych zbiorników rafowych. Pomaga oczyścić wodę i ogranicza rozwój glonów. Zapewnia stabilny biotop niezbędny dla utrzymania życia w Twoim zbiorniku.

EXTRA 1

Z2 - kondycja zwierząt

Biologiczny stymulator poprawiający kondycję zwierząt w Twoim akwarium. Pomaga zwiękrzyć przyrosty rafy koralowej. Zawiera wiele substancji takich jak jod, pierwiastki śladowe i biokatalizatory.

EXTRA 2

Z2 - kondycja zwierząt

Środek wspomaga syntezę wapnia w koralowcach i glonach. Dzięki temu hamuje i zapobiega bieleniu korali. Pomaga w tworzeniu trwałego i jednolitego szkieletu koralowców. Optymalizuje wzrost Corallinaceae.

CALCIUM

Z3 - biotop i hodowla

Organizmy rafy koralowej tworzą szkielety z syntezy wapnia i strontu czerpanego przez ekstrakcję z wody morskiej. Preparat pomaga nam utrzymać lub szybko zwiększyć poziom wapnia w naszym zbiorniku.

STRONTIUM

Z3 - biotop i hodowla

Organizmy rafy koralowej tworzą szkielety z syntezy wapnia i strontu czerpanego przez ekstrakcję z wody morskiej. Preparat pomaga nam utrzymać lub szybko zwiększyć poziom strontu w naszym zbiorniku.MAGNESIUM

Z3 - biotop i hodowla

Magnez jest trzecim najważniejszym elementem w składzie wody morskiej. Jest niezbędny w wielu procesach biologicznych takich jak fotosynteza czy podział komórej Preparat pomaga nam utrzymać lub szybko zwiększyć poziom magnezu w naszym zbiorniku.

REEFCALK

Z3 - biotop i hodowla

Jest to źródło wodorotlenku wapnia służącego do wytwarzania wody wapiennej tzw. KALKWASSER. Pozwala utzrymać odpowiednią zasadowość stymulującą lepszy wzrost korali miękkich, gąbek, rurówek i glonów wapiennych. Przyczynia się również do utrzymywania pH i wytrącania fosforanów.

 

Więcej o produktach firmy AQUARIUM SYSTEMS NEWA - możecie znaleźć na stronie producena dostępnej tutaj.

Nasze doświadczenia

 

     Testowaliśmy produkty z lini prezentowanej na naszej stronie. W zbiorniku zaobserwowaliśmy pozytywne zmiany. Korale nabrały soczystych barw a ich polipy otwierały się wyrażniej niż dotychczas. Jeżeli chodzi o Mg i Ca - tutaj aby zachować odpowiedni poziom potrzebowaliśmy o 50% więcej preparatu, niż podaje producent. Należy jednak zaznaczyć, że testowany zbiornik dość mocno obsadzony jest twardymi koralami.

     Linię produktów AQUARIUM SYSTEMS polecamy naszym klientom.