AQUA MEDIC

REEF LIFE


Linia suplementów do akwarystyki morskiej marki Aqua Medic.

 
 

     Testujemy dla Was linię produktów REEF LIFE, którą otrzymaliśmy od firmy Aqua Medic. Już wkrótce podzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami.

 

Reef Life Balance

Używanie chlorku wapnia oraz wodorowęglanu sodu będzie prowadziło to wytrącania jako produktu ubocznego chlorku sodu. W dłuższym czasie może to doprowadzić do zaburzenia równowagi jonowej. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy dodawać sól morską nie zawierającą chlorku sodu, co ma zastąpić żądaną wartość chlorku sodu bez zbędnych związków wapnia.
Skład
Sól morska bez chlorku sodu.

 

Reef Life System Coral KH BUFFER

Preparat zwiększa alkaliczność


Zastosowanie/Dawkowanie
Jedna łyżeczka (1,5 g) REEF LIFE SYSTEM CORAL KH BUFFER podnosi alkaliczność w 100 litrach wody o 1° dKH. REEF LIFE SYSTEM CORAL KH BUFFER może być podawany automatycznie za pomocą Aqua Medic Reefdoser.
Skład
pierwiastki chemiczne: Na HCO3

 

Reef Life Calciumbuffer compact

Idealny preparat do zwiększania stężenia wapnia. Calciumbuffer składa się z wapnia i buforu węglanowego w zoptymalizowanych proporcjach.


Zastosowanie/Dawkowanie
Nie rozpuszczać preparatu w wodzie. Proszek rozsypać na powierzchni wody w miejscu silnego ruchu. Łyżeczka dozująca (1,6 g) mieści 225 mg wapnia i 1250 mg bufora węglanowego. Należy poczekać do całkowitego rozpuszczenia proszku przez podaniem kolejnej łyżeczki. Nie sypać bezpośrednio na korale lub inne zwierzęta. 1 łyżeczka zwiększa stężenie wapnia w 100 litrach wody o 2 mg/l i twardość węglanową o 0,6°.


Skład
wapń, wodorowęglan, sól morska.

 

Reef Life Magnesium Compact

Skoncentrowany dodatek magnezu do akwariów morskich.


Zastosowanie/Dawkowanie
Magnesium Compact może być dodawany bezpośrednio do akwariów łyżeczką dozującą. Należy dodać 15 łyżeczek na 100 litrów wody. Można także przygotować roztwór (max. 50 łyżeczek g/l) i dozować do zbiornika za pomocą Aqua Medic Reefdoser.


Skład
chlorek magnezu, siarczan magnezu

 

Reef Life OptiClean

OptiClean zawiera efektywne aktywowane mikrocząsteczki wysokooczyszczonego
Klinoptylolitu – naturalnego minerału. Zanieczyszczenia takie jak metale ciężkie i
pestycydy mogą być łatwo usunięte za pomocą drobnego filtra. W akwarium
morskim zanieczyszczenia takie mogą być usuwane za pomocą odpieniacza białek. Wynikiem działania jest niezmiernie czysta i niezanieczyszczona woda.
Zwierzęta zaczynają czuć się dobrze. Pestycydy łączą się z tym minerałem i mogą być usunięte z wody za pomoca bardzo drobnego filtra.


Zastosowanie/Dawkowanie
Wstrząsnąć dobrze butelką i dodać 10 ml do nakrętki z miarką na każde 50 litrów wody. Oczyszczanie wody można powtarzać profilaktycznie raz na dwa tygodnie.


Skład
wysokorozdrobniony wysokoaktywny Klinoptylolit (>90%), bez dodatku innych środków chemicznych

 

Reef Life System Coral A Calcium

Preparat zapewnia łatwe utrzymanie stężenia wapnia na optymalnym poziomie w akwarium.


Zastosowanie/Dawkowanie
10 ml REEF LIFE CALCIUM podnosi stężenie wapnia w 100 litrach wody morskiej o około 17,5 mg/l. Dozowanie: 35 ml na tydzień na 100 litrów akwarium. REEF LIFE CALCIUM może być dodawane automatycznie za pomocą Aqua Medic Reefdoser.


Skład
Wapń, potas, magnez, stront (pierwiastki Ca, K, Mg, Sr)

 

Reef Life System Coral C Trace

Zapewnia w akwariach morskich niezbędne pierwiastki śladowe tak jak bor, chrom, kobalt, miedź, fluor, żelazo, mangan, molibden i cynk. Reef Life Trace nie zawiera żadnych środków chelatujących.


Zastosowanie/Dawkowanie
Tygodniowo 35 ml na 100 litrów wody morskiej.


Skład
Żelazo, miedź, mangan, kwas borowy, nikiel, cynk, molibden, wanad, kobalt, chrom, lit i rubid (pierwiastki chemiczne Fe, Cu, Mn, B, Ni, Zn, Mo, V, CO, CR, Li, Rb)

 

     Reef Life System Coral - 3-elementowy zestaw. Kompleksowe rozwiązanie zapewniające utrzymanie właściwego stężenia wapnia i pierwiastków śladowych bez zaburzania równowagi jonowej. Do zachowania właściwej równowagi jonowej zalecamy podawanie 3 składników Reef Life System Coral w takich samych
proporcjach: po 2 ml składnika Calcium A i Trace C na jedną łyżeczkę (1,5 g) składnika buforującego B KH Buffer. Dawkując 100 ml roztworu A wapń wzrośnie o około 75 g wodorowęglanu wapnia i 69 g soli morskiej z wszystkimi pierwiastkami śladowymi.

 

Aquaspoon


Do precyzyjnego dawkowania preparatów otrzymaliśmy łyżeczkę z wbudowaną wagą do odmierzania dodatków sypkich do akwariów - świetny przyrząd.

 

 

Dane techniczne:


- Max. 300 g, dokładność 0.1 g
- Łyżeczka z cyfrową wagą z wyświetlaczem LCD.
- Łatwo regulowana do dokładnych pomiarów
- Niski pobór energii, zasilana bateriami

 

     Idealna do odważania dodatków do wody takich jak Kalkwasser, KH Buffer,Calcium Compact, Denimar lub inne podobne substancje. Łyżeczka może być łatwo odłączana do czyszczenia.

 

Więcej o produktach tej linii możecie przeczytać na stronie producenta dostępnej tutaj.