Nowy projekt - MITOJA 3D !Dzięki pomocy ekipy ze sklepu TRZMIEL powstaje nowy, bardzo nietypowy zbiornik, który nazwaliśmy MITOJA 3D.

 

 

Jest to konstrukcja załamana w trzech płaszczyznach. Wymiary ściśle dopasowane są do istniejącego komina wentylacyjnebo i (niestety) likwidowanego domowego barku :). Na jego zawartość znalazła się już inna lokalizacja :)

Zbiornik będzie kolejnym etapem rozwuju pasji, jaką znalazłem u Trzmieli a zarazem "większym domem" dla szybko rosnących zwierząt (z 400 na 900L).

Relacja z prac nad zbiornikiem:

1. Pierwsze prace budowlane. Likwidacja barku i ustawienie stalowych stelaży pod zbiornik.

2. Klejenie zbiornika. Ze względu na gabaryty zbiornika i jego nietypowe kształty, akwarium musiało być klejone na miejscu. Trzeba powiedzieć, że poszło to bardzo sprawnie dzięki dużemu doświadczeniu zgranej ekipy.

3. Zbiornik stał przez trzy tygodnie do wyschnięcia. Po wyczyszczeniu i umyciu zacząłem go zalewać osmozą. 3/4 zbiornika wypełniła nowa świeża woda. Resztę uzupełniłem wodą ze starego zbiornika 400 L.

Po 4 tygodniach pracy zbiornik wygląda jak na filmie poniżej.

4. Jak w każdym nowym zbiorniku morskim musimy się liczyć z początkowymi problemami związanymi z procesem dojrzewania. Akwarium nie wygląda w tym czasie dobrze. Ten czas mam już za sobą. Można wprowadzać coraz więcej koralowców i innych mieszkańców. Zbiornik nabiera kolorów :)

5. Zbiornik MITOJA 3D doczekał się nowej aranżacji wnętrza. Żywą skałę zamieniono na ceramikę, którą można kupić w salonie akwarystycznym TRZMIEL. Akwarium stało się przez to bardziej "lekkie". Jak Wam się podoba moje "nowe" stare akwarium?

Powrót do strony głównej - tutaj